Instagram

Eski tarihli bir etkinliği görüntülüyorsunuz (12.10.2017 - 13.10.2017)

Konser,canlı müzik, performans Al'York The Ringo Jets konseri Ankara Ankara Kaybedenler Kulübü (6:45 KK Ankara)
Konser,canlı müzik, performans Al'York The Ringo Jets konseri

 

"Al'york The Ringo Jets Konseri" etkinliği detayları ve içeriği

 

Müzik dolu bir perşembe sizi bekliyor!

The Ringo Jets
2012 başlarında kime sorsanız Istanbul'dan bu denli ses getirecek bir rock'n roll grubunun çıkacağına ihtimal vermezdi. Aynı soruyu 2013 başında sorsanız "bir kıpırdanmalar var ama yine de..." diyerek kesin hüküm vermeye çekinebilirlerdi. Ama 2014 itibariyle The Ringo Jets hem Türkiye'de hem yurtdışında ezberleri bozdu denebilir.

İlla bir "estetik" belirtmek lazımsa The Ringo Jets'in "zamansız" isimlerden esinlendiğini söyleyebiliriz... Misal: Son House, Howlin' Wolf, Bo Diddley, The Who, The Sonics, The Kinks... Sonra The Stooges, MC5 ve Black Flag... Ve hatta SS Decontrol, The Gories ve Flat Duo Jets.

2012'de internet üzerinden ve kendi yaptıkları baskılarla dolaşıma soktukları ilk EP'leri "Limited Lunch Pack" ile Istanbullu yeraltı müzik sahnesine göz kırptılar. 2013'te Newcomers Festival'da izleyenleri yerine çivileyen performansları ile dikkat çektiler. Aynı yıl Avrupa'nın önde gelen festivalleri Primavera Sound, Waves gibi festivallerde boy göstererek sadece iç sahada değil yurtdışında da iddialı olduklarını gösterdiler. Ilk resmi albümlerini Milano'nun efsane stüdyosu Officine Meccaniche'de Muse, Franz Ferdinand, Afterhours, Calibro35 gibi gruplarla da çalışmış olan Tommaso Colliva'nın prodüktörlüğünde kaydettiler. Albümde Mauro Refosco (Red Hot Chili Peppers, Radiohead, Thom Yorke) ve Enrico Gabrielli (John Parish, Mariposa, Afterhours, Calibro35) gibi konuklar aldılar. Gezi Direnişi vesilesiyle erteledikleri albüm çıkışını, 2014 başında Gezi'yi selamlayan "Spring of War" videosuyla yaptılar. Ama ne çıkış! büyük beğeni toplayan video The Ringo Jets'in -kendilerinin bile tahmin edemeyeceği- mecralara ulaştı. Kendilerini ait hissettikleri müzik geleneğine olan hakimiyet ve sadakatleri yurtdışındaki ilgiyi daha da artırdı. 2014'ü Avrupa'nın en yetkin keşif sahnelerinden (Nirvana, Ben Harper gibi isimlerin 'keşfedildiği festival desek yeterli olur) Transmusicales de Rennes'de kapattılar. Fransa ve Italya'da düzenli turneler vermeyi, aralara Ispanya, Avusturya gibi adresler iliştirmeyi ihmal etmediler.

"Harika", "Sağlam", "Güçlü" rock 'n' roll diye alkışlayanların yanında "iyi, güzel ama hiç Türkiyeli tınlamıyor" diyenlere yeni EP'leri Evil Eye ile gülümsediler. "Dirty Hasan", "Taras Bulba" gibi parçaları ile Türkiye'nin müzikal olarak en bereketli, yaratıcı dönemi sayılabilecek 1970'lere selam çaktılar. "Blue Wind", "Trippin" gibi parçaları ile radyolara "biz de varız" dediler.

2016 Ocak ayında Red Bull Paris stüdyolarında kaydettikleri EP'leri "Quatre" ile ortalığı tekrar karıştırdılar ve takiben 2016 sonunda "dijitalde kalmış" parçalarından derledikleri "Assorted"ı plak formatında yayınladılar. 2017 bitmeden gelecek olan single ufukta görünen yeni albümün habercisi. Bu sessizliğin fazla uzun sürmeyeceği belliydi.

 

Al'York
Al'York 2015'in yaz aylarında Ankara'da kurulan bir indie rock grubudur. Vokal ve klavyede Alp, vokal ve basta Gizem, davulda Renan ve gitarda Ediz'den oluşan dörtlü; 2016 yılının Mayıs ayında kendi adlarını taşıyan ilk kısa çalarlarını, 2017'nin Nisan ayında ise 'Plastic Jungle' adlı ikinci EP'lerini yayınladılar. Ankara, Eskişehir ve İstanbul'da konserlerine devam eden grup, aynı zamanda bu sene Chill-Out Fest'de yer aldı. Yeni çalışmalarını paylaşmak için sabırsızlanan Al'York'un blues çağrışımlı, karanlık ve rock'n roll olarak adlandırabileceğimiz tarzını deneyimlemeniz için onları canlı izlemeniz yeterli olacaktır.

12 Ekim perşembe akşamı önce 21:30'da Al' York ardından 00:30'da The Ringo Jets sahnenin sahibi!

Kapı Açılış:21.00

 

 

 

ÖNEMLİ UYARI : etkinankara.com farklı kanallarla ulaştığı veya kendisine ulaştırılan etkinliklerin duyurularını yapan bir yapılanmadır. Yayınlanan etkinliklerde bulunabilecek hatalı bilgilerden veya düzenleyen kişilerce yapılan değişikliklerden etkinankara.com ve çalışanları hiçbir şekilde mesul tutulamaz. Duyurusu yapılan etkinliklerin tüm hak ve sorumlulukları düzenleyen kişilere veya kuruluşlara aittir. Belirtilen saatler, yer veya ücret gibi bilgilerin kontrol sorumluluğu etkinliğe katılacak kişidedir, bilgiler teyit edilmelidir.

 

Tüm etkinlikleri görüntüle

 

 

Talebiniz Gerçekleştirilirken Lütfen BekleyinizBu işlem talebinize göre biraz vakit alabilir.