Instagram

Eski tarihli bir etkinliği görüntülüyorsunuz (7.12.2017 - 7.12.2017)

Konser,canlı müzik, performans Dem Trio "Hatırlamak ve Hayal Etmek" Ankara MEB Şura Salonu
Konser,canlı müzik, performans Dem Trio "Hatırlamak ve Hayal Etmek"

MEB Şura Salonu

Konser

7 Aralık 2017

20:00

Min : 40 TL - Max : 40 TL

Bilet Satın Al

 

"Dem Trio "hatırlamak Ve Hayal Etmek"" etkinliği detayları ve içeriği

DEM Trio'nun, Anadolu Geleneksel Müziği'nden köklenip, doğaçlamalarla bir meçhule doğru giden müzikleri; aynı kültürün çalgıları olan tanbur ve bağlama arasında süreç içinde oluşan yapay ayrılığı ve uzaklığı ortadan kaldırma adına ilk adımlardan biri olarak göze çarparken, geleneksel çalgılardan oluşan bir topluluktan çıkabilecek makamsal tabanlı tını arayışları adına da olgun fikirler ortaya koymaktadır. DEM Trio; şu anda topluluğun özgün tını paleti içine başka geleneksel çalgı ve sesleri yerleştirmeye çalışırken, Anadolu müzik kültürünün değişik yöresel tınılarına dair kuramsal ve pratik çalışmalarını yurtiçi ve yurtdışı konserlerinde yansıtmaktadır. Topluluğun ilk albümü 2008 yılında Serçeşme (The Fountain) ismiyle İtalyan Felmay Müzik firması tarafından tüm dünyada dinleyicilere sunulmuştur. Topluluğun ikinci albümü "Erguvan" ise 2014 yılı başlarında aynı firma tarafından tüm dünyada yayımlanmıştır. Topluluk şu an üçüncü albümünün hazırlıkları içindedir.

Dr. Murat Salim Tokaç : tanbur, ney

Derya Türkan: Klasik Kemençe

Cenk Güray : Divan sazı

Avrupa basınından topluluğun müziğine dair notlar:

Osmanlı Kültürüne, Türk müziğinin komşu coğrafyalarla ilişkisinin altını çizen, modern ifadeli bir oda müziği yaklaşımı...

 

 

 

ÖNEMLİ UYARI : etkinankara.com farklı kanallarla ulaştığı veya kendisine ulaştırılan etkinliklerin duyurularını yapan bir yapılanmadır. Yayınlanan etkinliklerde bulunabilecek hatalı bilgilerden veya düzenleyen kişilerce yapılan değişikliklerden etkinankara.com ve çalışanları hiçbir şekilde mesul tutulamaz. Duyurusu yapılan etkinliklerin tüm hak ve sorumlulukları düzenleyen kişilere veya kuruluşlara aittir. Belirtilen saatler, yer veya ücret gibi bilgilerin kontrol sorumluluğu etkinliğe katılacak kişidedir, bilgiler teyit edilmelidir.

 

Tüm etkinlikleri görüntüle

 

 

Talebiniz Gerçekleştirilirken Lütfen BekleyinizBu işlem talebinize göre biraz vakit alabilir.