Instagram

 

Eski tarihli bir etkinliği görüntülüyorsunuz (15.1.2017 - 15.1.2017)

Kültür sanat,aktivite,diğer Tiyatro Ben Frida Kahlo Otoportre Ankara Cermodern Sanat Merkezi
Kültür sanat,aktivite,diğer Tiyatro Ben Frida Kahlo Otoportre

 

"Tiyatro Ben Frida Kahlo Otoportre" etkinliği detayları ve içeriği

BEN FRIDA KAHLO "OTOPORTRE"
MÜZİKAL OYUN – TEK PERDE

Ankara Devinim Tiyatro 5. Sanat yılında Meksika' lı ünlü ressam Frida Kahlo'nun yaşam öyküsünü CerModern'de sahneye taşıyor. Ahmet Yapar'ın yazıp yönettiği oyunda Frida Kahlo'yu Fatmanur İsmailçebi oynuyor. Oyunun müzik düzenlemesi Didem Doğan ve Abdullah Demir Çiçek'e ait.

Oyun, Frida Kahlo'nun Meksika' da gerçekleştirdiği ilk ve son resim sergisinde geçiyor. Frida'nın yaşadığı acı, aşk, resim ve devrim dolu yaşam öyküsünü Frida' nın kendini ağzından izleyiciye aktarıyor. Çocukluğundan ölümüne kadar çektiği acılar, yaşadığı inişli çıkışlı aşklar ve komünist kimliğiyle içinde bulunduğu eylemleri resmeden, yazan Frida' nın hikâyesi Cermodern' de seyirci karşısına çıkıyor.

15 Ocak Pazar saat 20.00
SÜRE : 1 Saat 30 Dakika

 

Devinim Tiyatro, tiyatro tutkunu, tiyatro sevdalısı insanların kurmadığı, tam tersine tiyatroyu eleştiren, saplantı haline getirmeyen insanların oluşturduğu bir ekiptir. 10 Ağustos 2010 tarihinde Ahmet Yapar öncülüğüyle kurulmuştur.
15 Ekim 2010 tarihinde de ilk oyunları olan Roberto Zucco isimli oyunla seyirci karşısına çıkmışlardır.

Devinim Tiyatro' nun bugüne kadar hazırlamış olduğu oyunlar;
Bernard Marie Koltés – Roberto Zucco Anton Çehov – Ayı - Sayfiyede Yaz - Kuğunun Şarkısı Bir Evlenme Teklifi - Tütünün Zararları Bertolt Brecht – Muhbir Eugéne Ionesco – İki Kişilik Hırgür Ahmet Yapar – Eş Zamanlı Aşklar Marsha Norman – İyi Geceler Anne Stefan Zweig - Satranç (Uyarlayan: Ahmet YAPAR) Yunus Emre Gümüş – Bardakçı Baba Ahmet yapar - Ben Frida Kahlo "Otoportre"

 

 

 

ÖNEMLİ UYARI : etkinankara.com farklı kanallarla ulaştığı veya kendisine ulaştırılan etkinliklerin duyurularını yapan bir yapılanmadır. Yayınlanan etkinliklerde bulunabilecek hatalı bilgilerden veya düzenleyen kişilerce yapılan değişikliklerden etkinankara.com ve çalışanları hiçbir şekilde mesul tutulamaz. Duyurusu yapılan etkinliklerin tüm hak ve sorumlulukları düzenleyen kişilere veya kuruluşlara aittir. Belirtilen saatler, yer veya ücret gibi bilgilerin kontrol sorumluluğu etkinliğe katılacak kişidedir, bilgiler teyit edilmelidir.

 

Tüm etkinlikleri görüntüle

 

 

Talebiniz Gerçekleştirilirken Lütfen BekleyinizBu işlem talebinize göre biraz vakit alabilir.

mrkm