Instagram

 

Eski tarihli bir etkinliği görüntülüyorsunuz (22.1.2017 - 22.1.2017)

Kültür sanat,aktivite,diğer Tiyatro Satranç Ankara Cermodern Sanat Merkezi
Kültür sanat,aktivite,diğer Tiyatro Satranç

 

"Tiyatro Satranç" etkinliği detayları ve içeriği

SATRANÇ
İKİ PERDE

Ankara Devinim Tiyatro Avusturya'lı yazar Stefan ZWEIG' ın ünlü öyküsünü tiyatroya taşıyor. Gösterime girdiği Ekim 2014 tarihinde kapalı gişe oynayan oyun bir yıl aradan sonra yeniden Cermodern'de seyircisiyle buluşuyor.

Oyun bir yolcu gemisiyle New York'tan Buenos Aires'e seyehat eden Doktor B.'nin Dünya Satranç Şampiyonunu yenmesiyle başlar. Bu galibiyetten sonra Doktor' un peşinden giden adam sayesinde gerçek hikâyeyi öğreniriz. Nazi Almanyası' nda SS Subaylarına yakalanan Doktor B. gizli bilgileri söylemesi için pencere, yatak, masa ve sandalye dışında hiçbir eşyanın olmadığı bir otel odasına kapatılır. Ve kendi yalnızlığına ve hiçliğe mahkûm edilir. Alman Nazizmi' nin yarattığı psikolojik işkence yoluyla günden güne delirme noktasına gelen Doktor B. birgün dayanamaz ve gardiyanın cebinden bir satranç kitabı çalar. Satranç tahtasının, satranç taşlarının ve en önemlisi rakip olmadan sadece ekmek kırıntılarıyla kendini mat etmeye çalışır. Bir yanda görevine saygısından konuşamamak ile psikolojik işkenceye maruz kalmak arasında derin bir çatışmanın içindedir. Hiçliğe ve yalnızlığa mahkûm edilen bir insanın hikâyesini anlatan SATRANÇ Cermodern'de seyircisiyle buluşuyor.

22 Ocak Pazar saat 20.00

SÜRE: 1 Saat 30 Dakika

 

 

 

ÖNEMLİ UYARI : etkinankara.com farklı kanallarla ulaştığı veya kendisine ulaştırılan etkinliklerin duyurularını yapan bir yapılanmadır. Yayınlanan etkinliklerde bulunabilecek hatalı bilgilerden veya düzenleyen kişilerce yapılan değişikliklerden etkinankara.com ve çalışanları hiçbir şekilde mesul tutulamaz. Duyurusu yapılan etkinliklerin tüm hak ve sorumlulukları düzenleyen kişilere veya kuruluşlara aittir. Belirtilen saatler, yer veya ücret gibi bilgilerin kontrol sorumluluğu etkinliğe katılacak kişidedir, bilgiler teyit edilmelidir.

 

Tüm etkinlikleri görüntüle

 

 

Talebiniz Gerçekleştirilirken Lütfen BekleyinizBu işlem talebinize göre biraz vakit alabilir.

mrkm