Instagram

Eski tarihli bir etkinliği görüntülüyorsunuz (11.1.2017 - 11.1.2017)

Kültür sanat,aktivite,diğer Köprüden Önce Son Çıkış Tiyatro Oyunu Ankara Ankara Akademi Sanat Tiyatrosu
Kültür sanat,aktivite,diğer Köprüden Önce Son Çıkış Tiyatro Oyunu

 

"Köprüden Önce Son Çıkış Tiyatro Oyunu" etkinliği detayları ve içeriği

KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ
İlahi Komedi / İki Perde

Onur Erbilen'in yazıp yönettiği "Köprüden Önce Son Çıkış", Muharrem Bayrak, Kubilay Karaburçak, Burçin Özsarı ve Halil Esen ile hayat buluyor. Ankara Akademi Sanat Tiyatrosu'nun bu sezon yeni oyunu olan "Köprüden Önce Son Çıkış" aynı anda öldükleri için öteki tarafta bir araya gelen üç gencin tekrar dünyaya dönme çabalarını hicivli bir şekilde işlemektedir.
Dünyada işlemedikleri günah kalmayan gençler, ellerine geçen ilk fırsatta öteki tarafı da dünyaya çevirmeye çalışırlar. Ancak öteki tarafın katı kuralları, orayı da dünyaya çevirmelerine engel olur.
Hızlı yaşa genç öl misali hayatı hunharca yaşayan gençler, ansızın ölünce yaşamın kıymetini anlarlar, ancak iş işten çoktan geçmiştir. Tek amaçları ne pahasına olursa olsun yaşama geri dönmek olan gençler, Nekir meleğinin isteklerini yanlış anlar ve onun gözüne girebilmek için komik durumlara düşerler.
Işık tasarımını Çetin Atay'ın, dramaturgluğunu Orhan Karataş'ın yaptığı oyun, seyirciyi eğlendirmekle kalmayıp yaşam ve yaşamın kıymeti üzerine de oldukça önemli mesajlar veriyor.
Sezon boyunca her çarşamba Ankara Sanat Tiyatrosu'nda saat 20:00'da başlayacak oyun için biletlere biletinial ve Ankara Sanat Tiyatrosu gişesinden ya da 0312 431 22 70 numaralı telefondan ulaşılabilir.

Yazan ve Yöneten: Onur ERBİLEN
Dramaturg: Orhan KARATAŞ
Işık Tasarım: Çetin ATAY
Oyuncular: Muharrem BAYRAK, Kubilay KARABURÇAK, Z. Arya BAYRAK, Halil ESEN, Burçin ÖZSARI

 

 

 

ÖNEMLİ UYARI : etkinankara.com farklı kanallarla ulaştığı veya kendisine ulaştırılan etkinliklerin duyurularını yapan bir yapılanmadır. Yayınlanan etkinliklerde bulunabilecek hatalı bilgilerden veya düzenleyen kişilerce yapılan değişikliklerden etkinankara.com ve çalışanları hiçbir şekilde mesul tutulamaz. Duyurusu yapılan etkinliklerin tüm hak ve sorumlulukları düzenleyen kişilere veya kuruluşlara aittir. Belirtilen saatler, yer veya ücret gibi bilgilerin kontrol sorumluluğu etkinliğe katılacak kişidedir, bilgiler teyit edilmelidir.

 

Tüm etkinlikleri görüntüle

 

 

Talebiniz Gerçekleştirilirken Lütfen BekleyinizBu işlem talebinize göre biraz vakit alabilir.

mrkm