Instagram

Eski tarihli bir etkinliği görüntülüyorsunuz (17.4.2018 - 17.4.2018)

Konser,canlı müzik, performans Nutuk Yıldızı Eğitim Semineri Ankara MEB Şura Salonu
Konser,canlı müzik, performans Nutuk Yıldızı Eğitim Semineri

MEB Şura Salonu

Konser

17 Nisan 2018

19:30

Min : 20 TL - Max : 30 TL

Bilet Satın Al

 

"Nutuk Yıldızı Eğitim Semineri" etkinliği detayları ve içeriği

"Nutuk Yıldızı" sizi Milli Mücadele Dönemi'nin tam kalbine taşıyacak.

"Çok az kitap okuyan bir ülkeyiz ve dolayısıyla Kurtuluş Savaşımızı bütün ayrıntıları ile açıklayan Mustafa Kemal Atatürk'ün kaleme aldığı
Nutuk'u da okumuyoruz. Bir Cumhuriyet sever olarak 3 yıl boyunca yaptığımız araştırmalar sonucunda sizlere Nutuk'u, içindeki yıldız ile anlatmaya karar verdik. Geçmişin izlerini unutmamak ve geleceği daha iyi anlamak ve için, Mustafa Kemal'in Kurtuluş Savaşı boyunca Anadolu'da adımlarını takip edeceğimiz Nutuk Yıldızı Gösterilerine sizleri de bekliyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatını, savaşlarda verdiği mücadeleleri, stratejisini, vizyonunu yaşatmak ve geniş halk kitlelerine aktarmak için hem ulusal hem de uluslararası platformlarda kültürel ve sanatsal etkinlikler düzenleyen İstanbul1881, yeni bir proje ile karşımıza çıkıyor. İstanbul1881'in kurucu ortaklarından Alp Armutlu, yeni kültür projesi "Nutuk Yıldızı" ile Kurtuluş Savaşı ve bağımsızlık mücadelesini görsel bir sunum ile anlatıyor.

Alp Armutlu'nun, 2008 yılında Kocatepe'ye yaptığı ziyaret ile başlayan Kurtuluş Savaşı'nı araştırma deneyiminin, son üç yılda farklı bir boyut kazanmasıyla ortaya çıkan anlatı, Mustafa Kemal Atatürk'ün Anadolu'daki ayak izlerini takip etme fırsatı sunuyor. Armutlu, anlatının oluşum sürecini şu sözler ile ifade ediyor:

"Mustafa Kemal Paşa, Samsun'da ne kadar ve nerede kaldı? Sivas'tan Erzurum'a otomobille kaç günde ulaştı? Kocatepe kaç metre yüksekliğinde? Mustafa Kemal'in hangi silah arkadaşını öldürmek için Bandırma vapuru kullanıldı? Bağımsızlık mücadelesinde hangi bankaya 1,5 milyon TL borçlanılarak cephenin ihtiyaç duyduğu para hazırlandı?" gibi kendi kendime sorduğum basit sorulara veremediğim cevaplar, Kurtuluş Savaşı mücadelesini bilmediğim gerçeği ile yüzleşmemi sağladı.

Nutuk'u okumadan ve Nutuk'un izinde Anadolu'da yola çıkmadan bu soruları yanıtlayamayacağımızı, geçmişimizi, yaşadığımız zamanı ve geleceğimizi anlayamayacağımızı fark ettim. Nutuk Yıldızı projesi ile Mustafa Kemal'in biz Türk gençlerine aktarmak istediği Kurtuluş vizyonuna yakından bakma fırsatı yakalarken, Atatürk ve arkadaşlarının Milli Mücadele'nin zor yıllarında yaşanan önemli olaylara verdiği refleksleri de keşfederek daha donanımlı hale gelebileceğimizi düşünüyorum."

Alp Armutlu hakkında:
1974 İstanbul doğumlu Alp Armutlu, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden 1997 yılında mezun oldu. İş hayatına yaz aylarında yarı zamanlı turist rehberi olarak başlayan Armutlu, rehberlik sayesinde Anadolu'yu hem keşfetme hem de gezme fırsatı buldu. Gerçekleştirdiği turlar sırasında Anadolu'nun tarihi bölgelerini yakından inceleme fırsatını elde etti. Üniversite eğitimi esnasında ve mezuniyeti sonrasında; reklam ajanslarında (Pars/Mc Cann Erickson & Cenajans Grey) ve halkla İlişkiler şirketlerinde (Grey Communications International & Pronto) profesyonel yöneticilik yaptı. 2002 yılında etkinlik ajansı Global Organizasyonu ortaklarıyla kurdu. 2006 yılına gelindiğinde Aktif İşler Etkinlik Yönetimi ajansını kurarak daha bağımsız bir şekilde hareket etmeye karar veren Alrmutlu, Aktif İşler'in bünyesinde 2014 yılında sanat platformu İstanbul1881'i ortağı ve eşi İnci Armutlu ile birlikte kurdu.

Bugüne kadar 2 ulusal (TÜHİD & Ace of Mice) ve 1 uluslararası ödül (IPRA) ile temsil ettiği markaların iletişim çalışmalarıyla farkındalık oluşturdu. Ortaokul yıllarından itibaren Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatını incelemeye başladı, İstanbul1881 markasıyla son üç senedir, her 23 Nisan'da Anıtkabir'de Küçük Ressamlar Anıtkabir'de projesinin yürütülmesini sağlayan Alp Armutlu, gerçekleştirdiği farklı Atatürk sergileri ve etkinlikleriyle ulusal bazda çalışmalarını sürdürmekte ve Mustafa Kemal Atatürk'ün global bir lider olarak uluslararası platformda tanınması için kültür ve sanat aktiviteleri düzenlemeyi hedeflemektedir. "

 

 

 

ÖNEMLİ UYARI : etkinankara.com farklı kanallarla ulaştığı veya kendisine ulaştırılan etkinliklerin duyurularını yapan bir yapılanmadır. Yayınlanan etkinliklerde bulunabilecek hatalı bilgilerden veya düzenleyen kişilerce yapılan değişikliklerden etkinankara.com ve çalışanları hiçbir şekilde mesul tutulamaz. Duyurusu yapılan etkinliklerin tüm hak ve sorumlulukları düzenleyen kişilere veya kuruluşlara aittir. Belirtilen saatler, yer veya ücret gibi bilgilerin kontrol sorumluluğu etkinliğe katılacak kişidedir, bilgiler teyit edilmelidir.

 

 

Tüm etkinlikleri görüntüle

 

 

Talebiniz Gerçekleştirilirken Lütfen BekleyinizBu işlem talebinize göre biraz vakit alabilir.