Instagram

Eski tarihli bir etkinliği görüntülüyorsunuz (19.1.2019 - 19.1.2019)

Konser,canlı müzik,performans ÜÇ DÖNEMDEN SONATLAR BAŞAR CAN KIVRAK Ankara Mozarthaus Sanat ve Konserevi
Konser,canlı müzik,performans ÜÇ DÖNEMDEN SONATLAR BAŞAR CAN KIVRAK

 

"Üç Dönemden Sonatlar Başar Can Kıvrak" etkinliği detayları ve içeriği

 

ÜÇ DÖNEMDEN SONATLAR BAŞAR CAN KIVRAK


19 Ocak 2019 Cumartesi, 20.00

Başar Can Kıvrak, Barok, Klasik ve Romantik Dönem sonatlarından derlenen zengin bir program ile Mozarthaus'ta klasik müzikseverler ile buluşacak.

BAŞAR CAN KIVRAK, piyano

Biletler Biletix ve Dost Kitabevleri'nde.

BAŞAR CAN KIVRAK

2008'de girdiği Moskova Çaykovski Devlet Konservatuarını, 2012 Mayıs ayında, Elisso Virsaladze'nin sınıfında, en yüksek derece olan kırmızı diplomayla bitiren Başar Can Kıvrak, eğitim hayatı boyunca çeşitli ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödüller kazandı. Kıvrak, orta öğrenimini Ankara Özel Tevfik Fikret Lisesi'nde tamamladı. On yaşından itibaren iki yıl Ozan Bilen,bir yıl Emre Şen ve arkasından Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık Lisesi'nde Namık Sultanov'la çalıştı. Bir dönem sonra Gülnara Aziz'in sınıfına girmiş olan Kıvrak, 2004 yılında girdiği Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Piyano Bölümü'nü Gülnara Aziz'le çalışarak 2008 yılında bitirdi.

2002 Ekim ayında İstanbul'da düzenlenen 1. Uluslararası Ferdi Statzer Piyano Yarışmasında Üçüncülük Ödülü, 2004 Aralık ayında "Yamaha Bursu" ve 2005 Nisan ayında Sofya'da düzenlenen 2. Uluslararası Genç Virtüözler Piyano Yarışmasında "Grand Prix" (Büyük Ödül) kazandı. TRT Ankara için birçok kayıt yapan Başar Can Kıvrak, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Filarmoni Antalya, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası, Tekfen Filarmoni Orkestrası, Orkestra Akademik Başkent, Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası, Bilkent Senfoni Orkestrası, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Borusan Quartet, Dolnoslaska Filarmoni Orkestrası, Yaşar Üniversitesi Oda Orkestrası, Orkestra Sion ile solist olarak konserler verdi. Antalya Uluslararası Piyano Festivali, Lefkoşa Uluslararası Piyano Festivali, Ankara Uluslararası Müzik Festivali, Gümüşlük Uluslararası Müzik Festivali'ne katıldı. 2016-2017 Konser Sezonu'nda TrioBa ile L.van Beethoven'ın Piyanolu Üçlü için tüm yapıtlarını seslendirmiş olan Kıvrak, Begoa Ensemble'ın üyesi olmanın yanısıra yurtiçi ve yurtdışı konser kariyerini sürdürmekte ve aynı zamanda Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Müzik Bölümü'nde çalışmaktadır.

 

 

 

ÖNEMLİ UYARI : etkinankara.com farklı kanallarla ulaştığı veya kendisine ulaştırılan etkinliklerin duyurularını yapan bir yapılanmadır. Yayınlanan etkinliklerde bulunabilecek hatalı bilgilerden veya düzenleyen kişilerce yapılan değişikliklerden etkinankara.com ve çalışanları hiçbir şekilde mesul tutulamaz. Duyurusu yapılan etkinliklerin tüm hak ve sorumlulukları düzenleyen kişilere veya kuruluşlara aittir. Belirtilen saatler, yer veya ücret gibi bilgilerin kontrol sorumluluğu etkinliğe katılacak kişidedir, bilgiler teyit edilmelidir.

 

Tüm etkinlikleri görüntüle

 

 

Talebiniz Gerçekleştirilirken Lütfen BekleyinizBu işlem talebinize göre biraz vakit alabilir.