Instagram

Eski tarihli bir etkinliği görüntülüyorsunuz (21.2.2019 - 21.2.2019)

Konser,canlı müzik,performans Duble Salih konseri Ankara Route Ankara
Konser,canlı müzik,performans Duble Salih konseri

Route Ankara

Konser

21 Şubat 2019

21:00

 

"Duble Salih Konseri" etkinliği detayları ve içeriği

 

Duble Salih
Salih Nazım Peker – Divane, kopuz, cura, vokal
Salih Korkut Peker – Cümbüş, akustik gitar, vokal
Bugüne kadar farklı oluşumlarda Anadolu müziğine, deneysel ve yenilikçi yorumlar getiren Salih Nazım Peker ve Salih Korkut Peker, akustik proje Duble Salih'te bir araya geldi.
Grup, ilk videoları Mapushane Çeşmesi'nin ardından Çukur dizisinde de yayınlanan Giresun türküsü Mican yorumuyla dikkat çekerek geniş dinleyici kitlesine ulaştı.
Sahnelerinde ana çalgı olarak Anadolu müziğinin yeni dönem çalgıları cümbüş ve divane kullanan Duble Salih, Anadolu ve Rumeli'den türküler ve şarkılar seslendiriyor. Yorumlarında geleneksel icra ile flamenko, blues, bluegrass ve rebetiko etkileşimlerini de buluşturan grup, tamamen akustik ve yalın düzenlemeler eşliğinde, toprağa dokunmaya çalışıyor.

 

 

 

ÖNEMLİ UYARI : etkinankara.com farklı kanallarla ulaştığı veya kendisine ulaştırılan etkinliklerin duyurularını yapan bir yapılanmadır. Yayınlanan etkinliklerde bulunabilecek hatalı bilgilerden veya düzenleyen kişilerce yapılan değişikliklerden etkinankara.com ve çalışanları hiçbir şekilde mesul tutulamaz. Duyurusu yapılan etkinliklerin tüm hak ve sorumlulukları düzenleyen kişilere veya kuruluşlara aittir. Belirtilen saatler, yer veya ücret gibi bilgilerin kontrol sorumluluğu etkinliğe katılacak kişidedir, bilgiler teyit edilmelidir.

 

Tüm etkinlikleri görüntüle

 

 

Talebiniz Gerçekleştirilirken Lütfen Bekleyiniz



Bu işlem talebinize göre biraz vakit alabilir.