New Yorker @ Galeri Kara detayları, Galeri Kara
Instagram

Eski tarihli bir etkinliği görüntülüyorsunuz (28.06.2012 - 29.06.2012)

|Sergi|NEW YORKER|GALERİ KARA| NEW YORKER @ GALERİ KARA Ankara Galeri Kara
|Sergi|NEW YORKER|GALERİ KARA| NEW YORKER @ GALERİ KARA

 

"New Yorker @ Galeri Kara" etkinliği detayları ve içeriği

NEW YORKER
KENT VATANDAŞLIĞI / (AROUND THE URBAN CITIZENSHIP CONCEPT)

New Yorker / Kent vatandaşlığı sergisi, Temmuz ayı boyunca bu kez Ankara’lıların karşısına çıkacak.
Kutvan Proje Grubu’nun organize ettiği ve küratörlüğünü Rana Solaker’in, proje danışmanlığını Dr. Ali Bülent Kutvan’ın yaptığı “New Yorker” sergisi 28 Haziran 2012 tarihinde saat 19.00’de Çankaya Belediyesi Galeri Kara ev sahipliğinde, Amerikan Başkonsolosluğu Basın ve Kültür Bölümü desteğiyle açılıyor.
Çankaya Belediyesi Galeri Kara,
Jamel Shabazz,
Daniel Norman,
Mustafa Önder,
Robert Herman,
Joseph Holmes,
Otto Schulze,
Johnny Panessa,
Michael Mundy,
Attila Durak,
Craig Feder
New York’lu 10 fotoğraf sanatçısının New York temalı çalışmalarına ev sahipliği yapıyor.
Ana teması “Kent Vatandaşlığı” (Around the Urban Citizenship Concept) olan New Yorker sergisi, bu tema nedeniyle New York’lu (New Yorker) olmaya odaklanmıştır. Sergiye katılan fotoğraf sanatçılarının ortak özelliği farklı etnik kimliklere sahip olan New York’lu sanatçılar olmalarıdır.
Kent Vatandaşlığı kavramı, milli, dinsel, etnik vs kimliklerin dışında / yanında kent kültürü ve kent aidiyeti etrafında belirlenen yeni bir kimlik, yeni bir birleştirici doku olarak karşımıza çıkmaktadır.
İşte bu çerçevede sergi süresince “Kent Vatandaşlığı” kavramı etrafında Türk ve Amerikalı akademisyenlerin katılacağı bir panel ve konferans da düzenlenecektir.
Sergi, Ankara’nın ardından Türkiye’ de birkaç farklı kenti dolaştıktan sonra yılsonu Bakü’ye götürülecek ve Bakü’lü izleyicilerle de buluşacaktır.


New Yorker” Fotoğraf Sergisi
28 Haziran-28 Temmuz
Çankaya Belediyesi Galeri Kara


SERGİ ANKARA

 

 

 

ÖNEMLİ UYARI : etkinankara.com farklı kanallarla ulaştığı veya kendisine ulaştırılan etkinliklerin duyurularını yapan bir yapılanmadır. Yayınlanan etkinliklerde bulunabilecek hatalı bilgilerden veya düzenleyen kişilerce yapılan değişikliklerden etkinankara.com ve çalışanları hiçbir şekilde mesul tutulamaz. Duyurusu yapılan etkinliklerin tüm hak ve sorumlulukları düzenleyen kişilere veya kuruluşlara aittir. Belirtilen saatler, yer veya ücret gibi bilgilerin kontrol sorumluluğu etkinliğe katılacak kişidedir, bilgiler teyit edilmelidir.

 

Tüm etkinlikleri görüntüle

 

 

Talebiniz Gerçekleştirilirken Lütfen BekleyinizBu işlem talebinize göre biraz vakit alabilir.