ODTÜ The Company Müzikal Topluluğu Gururla Sunar: Gasteciler
Instagram

ODTÜ The Company Müzikal Topluluğu Gururla Sunar: Gasteciler

DİKKAT : BU HABER 27.09.2018 TARİHLİDİR !
ODTÜ The Company Müzikal Topluluğu Gururla Sunar: Gasteciler
DİKKAT : BU HABER 27.09.2018 TARİHLİDİR !

 

Gasteciler, yazılı basın tarihinin en kudretli isimlerinden Joseph Pulitzer'a karşı başlayan isyanı konu alıyor. Newsies isimli orijinal esere sadık kalınarak tamamıyla Türkçeleştirilen Gasteciler, ODTÜ Müzikal Topluluğu'nun Türkçe'ye kazandırdığı ilk Broadway müzikali.

Müzikal dünyasının Oscar'ı olan Tony ödüllerinde En İyi Müzik ve En iyi Koreografi ödüllerini kazanan Gasteciler, 1899 yılında gazeteci çocukların kötü çalışma şartları sonucu başlattıkları grevin, New York'ta büyük çaplı bir direnişe dönüşümünü; heyecan verici koreografileri, güçlü metni ve Güzel ve Çirkin'in bestekarı Alan Menken'in besteleri ile sahneye taşıyor.

Gasteciler, konu aldığı hikâyenin üstünden 120 yıl geçmiş olsa da baki kalan işçi mücadelesi, sansür, çocuk işçiler problemi; bürokrasi-basın ilişkisindeki şantaj faktörü gibi evrensel ve ebedi gerçekleri, sahne sanatlarının en dışavurumcu formlarından biri olan müzikal yoluyla aktarıyor. En İyi Müzikal dahil sekiz dalda Tony'ye aday gösterilen eser; ABD, Almanya ve Güney Kore'de uluslararası başarıya ulaştıktan sonra Türkiye'de Company Musicals Güz Temsilleri kapsamında yeniden seyirciyle buluşacak.

Güçlünün güçsüze zulmünü tüm gerçekliğiyle çarpıcı bir şekilde ortaya koyan bu direniş hikayesini, tüyler ürpertici bir anlatımla; Ankara'da yirmi senedir müzikal tiyatroya can veren ODTÜ Müzikal Topluluğu'nun özgün çevirisi ve yorumuyla sahnede görmeye davetlisiniz!

16-17-18 Ekim 2018 - 20:00
ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Kemal Kurdaş Salonu

Gösterimizin biletlerine
3-14 Ekim Çarşı, Kütüphane ve Hazırlık standlarımızdan ulaşabilirsiniz. Stand duyuruları için sosyal medya hesaplarımızı takipte kalın!

1. Kategori: 25 TL
2. Kategori: 20 TL

DİKKAT : BU HABER 27.09.2018 TARİHLİDİR !

 

Talebiniz Gerçekleştirilirken Lütfen BekleyinizBu işlem talebinize göre biraz vakit alabilir.