Sergi/Exhibition / Jiří Votruba: Too Much Love
Instagram

Sergi/Exhibition / Jiří Votruba: Too Much Love

DİKKAT : BU HABER 1.05.2019 TARİHLİDİR !
Sergi/Exhibition / Jiří Votruba: Too Much Love
DİKKAT : BU HABER 1.05.2019 TARİHLİDİR !

 

Jıří Votruba
Too Much Love

2 Mayıs/May-23 Haziran/June 2019

"Öyle ya da böyle, şimdi çok fazla aşkın bizi sallamasına izin vereceğiz...dünya için ve sanat için."

Ressam, grafik tasarımcı ve illüstratör Jiří Votruba Çek sanatının öncü isimlerindendir. Resimlerinde ve diğer sanat eserlerinde, II. Dünya Savaşı sonrası Amerikan resim stratejileriyle Japon çizgi romanlardan ve grafik tasarımdan görsel deneyimlerini başarıyla birleştiriyor. Aynı zamanda grafik tasarım alanında olağanüstü yaratıcı olan Votruba, çalışmalarını özellikle sanatsal etkinliklere odaklıyor. Ulusal Tiyatro ile olan uzun süreli işbirliğinin bir parçası olarak, aynı zamanda orijinal bir sahne oluşturma çalışması yaptığı Çocuk Operası ile işbirliği yapıyor.
CerModern'de Too Much Love adıyla sergilenecek olan 60 eserin yer alacağı sergi, sanatçının uzun vadeli estetik stratejilerini ve çağdaş topluma yönelttiği eleştirel bakış açısını bir alt metin olarak göz önüne seriyor.

Too Much Love sergisini oluşturan 3 ayrı bölümde, sanatının en belirgin simgelerinden Pop Art portrelerinden, çizgi roman kültüründen politik gerçeklikle donanmış israf kültürüne atıfla hazırladığı serisine kadar geniş bir üretim kronolojisiyle hazırladığı işlerini sergileyecek.

Sergi, Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği işbirliğiyle gerçekleşmektedir.

—————

"One way or another, we shall now let ourselves be gently rocked by too much love... for the world and for art."

Painter, graphic designer and illustrator Jirí Votruba is a leading figure in Czech Art. In his paintings and other works of art, he has successfully combined his visual experiences with Japanese comics and graphic design with American painting strategies after World War II. Exceptionally creative in the field of graphic design, Votruba focuses his work on artistic activities. As part of a long-term collaboration with the National Theater, he is also collaborating with the Children's Opera, where he works on creating an original scene.

The exhibition, which will include 60 works to be exhibited under the name of Too Much Love in CerModern, illustrates the artist's long-term aesthetic strategies and the critical point of view directed at contemporary society as a subtext.

In 3 different episodes of Too Much Love exhibition, he will exhibit his works which he has prepared with a wide production chronology ranging from pop art portraits, one of the most distinctive symbols of his art, to the series prepared from the comic book culture with reference to the waste culture that focused on political reality.

The exhibition will be organized in collaboration with the Embassy of the Czech Republic in Ankara

DİKKAT : BU HABER 1.05.2019 TARİHLİDİR !

 

Talebiniz Gerçekleştirilirken Lütfen BekleyinizBu işlem talebinize göre biraz vakit alabilir.