Melike Şahin IF Performance Hall konseri
Instagram

Melike Şahin IF Performance Hall konseri

DİKKAT : BU HABER 12.07.2019 TARİHLİDİR !
Melike Şahin IF Performance Hall konseri
DİKKAT : BU HABER 12.07.2019 TARİHLİDİR !

 

"MELİKE ŞAHİN" 28 Ağustos Çarşamba IF PERFORMANCE Hall'de olacak.

Melike Şahin, 1989, İstanbul doğumlu. Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nden 2012 yılında mezun oldu. Müzik kariyerine, öğrenciliği boyunca soprano olarak dahil olduğu Müzik Kulübü Klasik Müzik Korosu'nda başladı. 2011 senesinde başlattığı Kamuran Kolçak ve Gönül Dostları isimli projesi ile nostaljik pop eserlerinden oluşan bir repertuvarla konserler verdi.


2011 senesinde BaBa ZuLa ile yolları kesişti ve ilk konserini Berlin'de verdi. O günden 2017 mayıs ayına dek BaBa ZuLa ile Türkiye ve Avrupa'nın pek çok şehrinde; Meksika, Hindistan ve Avusturalya'da 250'nin üzerinde konser verdi. Baba Zula'nın 2014'te yayımladığı son stüdyo albümü 34 Oto Sanayi'de, hem vokal hem de söz yazarı olarak yer aldı.


2017 Cannes Film Festivali'nde, müziklerinde imzası olduğu Tony Gatlif'in son filmi Djam'in dünya prömiyeri öncesinde konser verdi ve filmin soundtrack albümü için üç şarkı seslendirdi. Aynı sene içinde Selda Bağcan ile verdikleri konserlerle tanınan İsrailli grup Boom
Pam ile birlikte sözleri Melike'ye ait olan "Beni Yalnız Koma" adlı teklileri yayınlandı.


2017 Kasım ayında Sony Music etiketiyle Deli Kan adlı ilk şarkısını yayınladı. Kayıtları Erekli & Tunç stüdyosu'nda Baran Göksu tarafından gerçekleştirilen parçanın sözleri Melike Şahin'e, bestesi Melike Şahin ve Cihan Mürtezaoğlu'na ait. Düzenlemesi ise yine Cihan Mürtezaoğlu imzası taşıyor...


Sanatçı şu sıralar Melik Şah ve Saz Arkadaşları ismiyle klasik alaturka ve arabesk eserler seslendirdiği konserler vermeye ve ilk albümü 'Merhem' için çalışmalarına devam etmekte.

Kapı Açılış 21.00
Melike Şahin 22.00
Canlı Karaoke Band 00.30
Girişler 40 TL

DİKKAT : BU HABER 12.07.2019 TARİHLİDİR !

 

Talebiniz Gerçekleştirilirken Lütfen BekleyinizBu işlem talebinize göre biraz vakit alabilir.