Güz Kumpanyası 28 Eylül de Route da
Instagram

Güz Kumpanyası 28 Eylül'de Route'da

DİKKAT : BU HABER 12.08.2019 TARİHLİDİR !
Güz Kumpanyası 28 Eylül'de Route'da
DİKKAT : BU HABER 12.08.2019 TARİHLİDİR !

 

Güz Kumpanyası 2003 yılında ODTÜ'de kuruldu. Anadolu'da varlığını bulmuş rebetiko, kanto, tango gibi müzik türleri ile zeybekler, türküler ve Klasik Türk Müziği eserlerinin taşıdığı benzer melodik yapılarla ve bu yapıları var eden ortak kökenler ile ilgili çalışmalar yürüttü. Bu birikim ışığında kendi üretimlerini de ortaya koydu.


Farklı şehirlerde farklı etkinlikler içerisinde birçok kez konserler ve dinletiler yapan Güz Kumpanyası, bu çalışmaları topladığı albümünü 2008 yılında Kalan Müzik etiketiyle yayınladı.


Albüm sonrasında müziğinin yönünü kendi üretimine çevirdi ve bünyesine dahil olan yeni müzisyenlerle birlikte beste ve söz yazarlığına ağırlık verdi. Grup kendi yazdığı şarkı sözlerinin yanında çağdaş şairlerin eserlerini de bestelemekte.


Güz Kumpanyası ürettiği müziği çok sesli bir şekilde dinleyenlerine sunmayı hedefliyor. Bunu yaparken de geleneksel enstrümanlardan ve vokalden yararlanıyor. Ud, ney ve klasik kemençe, mandolin ve kemanla birlikte orkestrasyon elemanlarını oluşturmakta. Bu sayede ülkemiz müziğinde çok az denenmiş bir tını ortaya çıkıyor.


Mustafa Göçer: Vurmalı Çalgılar
Sertaç Işık: Gitar
Erhan Kaplan: Ney, Ud
Dilcu Keleş: Klasik Kemençe, Vokal
Ayşe Seda Koytak: Keman, Vokal
Bayezid Özden: Keman, Mandolin
Alper Sayın: Bas Gitar
Göksenin Seyhan: Vokal, Gitar

DİKKAT : BU HABER 12.08.2019 TARİHLİDİR !

 

Talebiniz Gerçekleştirilirken Lütfen BekleyinizBu işlem talebinize göre biraz vakit alabilir.