Aslı Işıksal - Stand by / Uyku Modu
Instagram

Aslı Işıksal - Stand by / Uyku Modu

DİKKAT : BU HABER 1.6.2016 TARİHLİDİR !
Aslı Işıksal - Stand by / Uyku Modu
DİKKAT : BU HABER 1.6.2016 TARİHLİDİR !

 

Uyku Modu / Stand by

Yeryüzü (Earth) ve Dünya (World) kelimelerinin arasındaki anlam boşluğunda; yeni aralıklar yaratma imkânı mevcut. Bir tarafta gezegen (Earth) olarak karşımızda el değmemiş bir alan, diğer tarafta insanın siyasallaştırıp bölgelere ayırdığı, isimlendirdiği, yönettiği bir coğrafya (World) durmakta. Her ikisinin ritmi birbirinden farklı. Birinde akış, her şeyi kapsama özelliği ile karşımızda durmakta; mevzu canlı olmanın çok ötesinde akışın ta kendisi. Oysa diğeri, sürekli dirençli olma haliyle zamanı manipüle edebildiğimiz bir alan. Burası; el birliği ile değiştirilmiş, hızlandırılmış, kısaca metamorfoza uğratılmış bir dünya.

Son yıllarda Doğu ve Batı arasındaki yaşamsal farkı, bu iki kelimenin arasındaki nüansa benzetiyorum. Ve sanırım, dünyanın bu panoramik görüntüsüne baktıktan sonra; bir tür bekleme halindeki bizler için, söylenecek tek bir şey kalıyor geriye.

İyi Uykular.

 

Sleep Mode / Stand by

The possibility of creating new gaps is possible in the space of sense between the words Earth and World. On one side, Earth, as a planet, stands as an untouched area. On the other side, World stands as a geography which is politicized, bordered and named by human beings. Both of them have a different rhythm. The flow in one of them stands with its characteristic of covering everything, the subject is far beyond than being alive, it is the flow itself. Whereas, the other is an area where we can manipulate the time with its continuous resistive state. It is a collectively changed and expedited place, in short, it is a metamorphosed World.

In recent years, I liken the life style differences between East and West to the nuance between these two words, Earth and World. And I think, after having a look to the World's panoramic image, only one thing remains to say to us who are in the state of wait.

Have a Good Sleep.

DİKKAT : BU HABER 1.6.2016 TARİHLİDİR !

 

Talebiniz Gerçekleştirilirken Lütfen BekleyinizBu işlem talebinize göre biraz vakit alabilir.