Seğmenler de Kirtan Akşamı
Instagram

Seğmenler'de Kirtan Akşamı

DİKKAT : BU HABER 12.6.2016 TARİHLİDİR !
Seğmenler'de Kirtan Akşamı
DİKKAT : BU HABER 12.6.2016 TARİHLİDİR !

 

Yoga ve Müzik sevenler, mantra dinlemek, söylemek isteyenler...

18 Temmuz Pazartesi 18:30 - 20:00 arasında Gelin hep birlikte müziğin mistik alemine dalalım...

Doğu'dan, Batı'dan ve Anadolumuzdan örneklerle KİRTANANDA Mistik Müzik Grubu'muzun Seğmenler'deki Kirtan Akşamında birlikte olalım.

KİRTAN Sanskritçe bir kelime olup, 'övgü' , 'methiye' anlamına gelir. Çok kadim zamanlardan beri 'adanma ile mantra söyleme' anlamında kullanılan Kirtan, aynı zamanda Bhakti Yoga ( Duygu Yogası, Kalb Yogası)'nın bir uygulamasıdır. Kalbi açar, coşku ve huşu hali yaratır. Ritmik müzik aletleri eşliğinde söylenen mantraların tatlı ve güçlü ses titreşimleri vardır. Şifa verir, kalpten sıkıntıları temizler, Yüce ile bağlantıya geçmemizi sağlar. Kirtan'a katılımcılar hem mantraları söyleyerek hem de el çırpıp dans ederek eşlik ederler. Bu sayede rahatlamanın yanı sıra ruhun kalbinin atışları duyulur, gerçek mutluluğa erişilir. Mantra söylemek ruhun doğal durumuna uyanmasını sağlar. Huzur deneyimlenir.

Kirtan sadece Hint kültürüne ait değildir. Hiçbir dine ya da hiçbir kültüre bağlı olmaksızın herkes mantra söyleyebilir. Bir mistik müzik türü olan kirtanın Anadolu'daki karşılığı Zikr, İlahi, Nefes ve Deyişlerdir. Yaratan'a övgüler söylemek ya da kendi gerçeğinize ulaşmak ya da sadece rahatlamak için kirtana katılabilirsiniz. Nedeniniz sadece size özeldir ve yeterince iyidir.

Hz. Mevlana musikinin Yüce Allah'ın kullarıyla konuştuğu dil olduğunu söyler.
Kirtan müziktir, sevgidir, adanmadır, aşktır.

Kirtan Akşamı halka açık ve ücretsizdir.
İsteyenler bağış bırakabilirler.

DİKKAT : BU HABER 12.6.2016 TARİHLİDİR !

 

Talebiniz Gerçekleştirilirken Lütfen BekleyinizBu işlem talebinize göre biraz vakit alabilir.