Sandra Pani: Ağaç Olmak / De Ser Árbol
Instagram

Sandra Pani: Ağaç Olmak / De Ser Árbol

DİKKAT : BU HABER 4.09.2016 TARİHLİDİR !
Sandra Pani: Ağaç Olmak / De Ser Árbol
DİKKAT : BU HABER 4.09.2016 TARİHLİDİR !

 

Sandra Pani'nin 'Ağaç Olmak' sergisi 9 Eylül'de CerModern'de açılıyor.

Sanatsal üretimine küçük yaşta başlayan Sandra Pani, ilk olarak müzikle sonrasında ise resimle ilgilendi. Akademik eğitimini Meksika, İtalya ve İngiltere'de büyük çizim ve resim üstatlarıyla gerçekleştirdi. Meksika, Almanya, Amerika,İtalya ve İngiltere'nin farklı şehirlerinde bireysel ve toplu sergiler açtı.

'Ağaç Olmak' sergisi sanatçının sembolik ve somut dünya arasındaki kişisel deneyimlerinden doğmuştur. İçsel ve dışsal arasındaki bağı keşfeden ve seyirciyi de bu keşif sürecine dahil eden ve aynı zamanda ziyadesiyle kişisel olan bu sergi, Pani'nin dediği üzre, bizi şöyle bir gerçeğe yaklaştırır: zengin içsel dünyamız doğayla bağlantılıdır.

Sergi, parçalanma- yeniden birleşme süreci ve yeni hayatın doğuşunu yaratıcı bir şekilde gözler önüne seriyor. Meksikalı şair Alberto Blanco bir yazısında Sandra Pani'nin çalışmalarını şöyle değerlendirir: ' Sandra Pani tablosu kandır, ki kan müziktir, bedenimizin ta kendisi olan ağacın dalları arasında hayal edilen rüzgardır. Çünkü daha ileri gitmek, daha öteyi görmek, resmin gerçekleştiği noktada şiirle buluşmaktır. Ve her şeyin sonunda yüreğindeki çiçeğin kokusunu almaya göz dikmektir.'
Sergiye Mario Levista tarafından özel olarak 'Ağaç Olmak' için düzenlenen müzik gösterisi de eşlik edecek. Lavista'nın da dediği gibi , bu aynı amacı taşıyan disiplinler arası bir çabadır: görsel ve işitsel süreçleri aynı yöntemle harmanlayıp bir nevi büyümeye ya da insan bedeninin ağaca sürekli dönüşümünü mümkün kılan elementlerin büyümesine bağlantılayarak biraraya getirmek çabası.

Sandra Pani'nin 'Ağaç Olmak' sergisi 9 Eylül - 23 Ekim tarihleri arasında CerModern'de ziyaret edilebilir.

Mexican artist Sandra Pani's "Of Being a Tree" exihibition will open at CerModern on September 9.

Sandra Pani took up art studies when she was very young, with painting and music. Academically, she studied in Mexico, Italy and United Kingdom with great masters of drawing and painting. Pani exhibited in both individual and collective exhibitions in different cities of Mexico, Germany, United States, Italy and United Kingdom.

'Of Being a Tree' arose from artist's personal experiences between the symbolic and concrete world. Pani takes it as one of her deepest artistic experiences. "Of Bening a Tree" is a collection of 36 large format grafite drawings, which explore links between being internal and external, a highly personal exposition that lets people share this exploration, as Pani says, "to identify us with another reality: our rich spiritual world is connected with natüre".

The exposition expresses the process of dismemberment-reintegration and the birth of new life in a creative way. Mexican poet Alberto Blanco wrote about Pani's studies : ''Her paintings are blood that is music that is wind dreaming in the branches of the tree that is also our body. Because it is about going beyond, seeing beyond, finding poetry in the very act of painting. At the end of the day, it is about reaching aspire of the flower of the heart.''

'Of Being Tree' is accompanied by a musical arrangement, composed expressively for the exposition by master Mario Lavista. According to Lavista's, this multidisciplinary effort has the same purpose: pulling the pictorical and musical processes together in such a manner that both abiding by the same compositive strategy, which deals with fate of growth or gradual expansion of the elements, making possible the constant transformation of the human body into a tree.

 

'Of Being a Tree' will be open to the public in CerModern September 9 and October 23.

DİKKAT : BU HABER 4.09.2016 TARİHLİDİR !

 

Talebiniz Gerçekleştirilirken Lütfen BekleyinizBu işlem talebinize göre biraz vakit alabilir.