Ankara Nordik Müzik Festivali 2016
Instagram

Ankara Nordik Müzik Festivali 2016

DİKKAT : BU HABER 29.11.2016 TARİHLİDİR !
Ankara Nordik Müzik Festivali 2016
DİKKAT : BU HABER 29.11.2016 TARİHLİDİR !

 

Altus Kültür-Sanat tarafından bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek olan Ankara Nordik Müzik Festivali'nde İskandinav müziğinin güçlü isimleri Ankara'da sahne alıyor

FESTİVAL PROGRAMI:

2 Aralık Cuma: Moddi
3 Aralık Cumartesi: Jay-Jay Johanson
4 Aralık Pazar: Emiliana Torrini

 

MODDI:
Norveç Grammy Ödülleri'nde iki kategoride aday gösterilen Moddi, akustik folk-pop melodileriyle ilk defa Ankara'da.

Hayat dolu, akustik folk-pop melodileri...

Valgeir Sigurdsson prodüktörlüğünde kaydettiği ilk albümü "Floriography" (2010) ile Norveç Grammy Ödülleri'nde iki kategoride aday gösterildi. Avrupa'nın önemli festivallerinde boy gösterdi. 2010'da Angus & Julia Stone ile Avrupa'yı turladı. İkinci albümü "Set The House on Fire" Mart 2013'te, üçüncü albümü "Kæm va du?" ise sadece altı ay sonra yayımlandı. Üç albümü de Pitchfork ve Q gibi müzik dergilerinde sayısız övgüye mazhar oldu.

Tam üç yıldır üzerinde çalıştığı ve 12 farklı ülkeden sansürlenen 12 parçadan oluşan yepyeni albümü 'UNSONGS'u Türkiye'de ilk kez Ankara'da seslendireceği bu konseri kaçırmayın!

JAY JAY JOHANSON:
İsveçli şarkıcı ve söz yazarı Jäje Johansson, bilinen sahne adıyla Jay-Jay Johanson festival kapsamında Ankara'da.

Müzik kariyerine çok genç yaşlarda başlayan ve yayınladığı her albümde farklı müzik türlerini deneyimleyen Jay-Jay Johanson, oldukça zengin bir repertuvara sahip. Jazzy ve trippy vokalleriyle dikkatleri üzerine çeken Johanson'un yarattığı karanlık ve mistik atmosferin cazibesi, müziğinin sınırlarını genişletebilmesindeki en önemli etkenlerden biri. Farklı sanat projeleriyle de ismini geniş kitlelere duyuran yetenekli müzisyen, 1996'dan bugüne üretimini devam ettirerek, pek çok başarılı albüm ve single yayınladı.

En son 2015 yılında "Opium" isimli albümüyle karşımıza çıkan Jay-Jay Johanson, en sevilen parçalarını ardı ardına seslendireceği performansıyla, 3 Aralık Cumartesi akşamı festivalde sahne alıyor.

EMILIANA TORRINI ft. The Colorist:
Björk'ten sonra İzlanda'nın müziğe kazandırdığı en etkileyici ses Emiliana Torrini, The Colorists eşliğinde ilk defa Ankara'da.

Emiliana Torrini, Peter Jackson'ın yönettiği Yüzüklerin Efendisi: İki Kule filminin sonunda duyduğumuz büyülü şarkı "Gollum's Song" ve bir diğer vazgeçilmezi "To Be Free" ile bir daha asla akıllarımızdan kazıyamayacağımız bir sesin sahibi...

İzlanda'nın hayatımıza kattığı, İtalyan bir babanın ve İzlandalı bir annenin kızı olan Torrini'nin şarkıları Buffy the Vampire Slayer, Yüzüklerin Efendisi, Grey's Anatomy, One Three Hill ve daha birçok kült film ve dizide kullanıldı. 2006 yılında dört dalda İzlanda Müzik Ödülleri'ne aday gösterilen Torrini, üç ödülü sırtlandığı gibi Dan Carey ile birlikte Kylie Minogue'un efsane şarkısı "Slow" a yaptıkları cover çalışması, 2005 Grammy Ödülleri'nde En İyi Dans Müziği dalında aday gösterildi. Bunun gibi birçok yarışmaya aday gösterilen ve sayısız sanatçıyla beraber çalışmış, dokuz albüm ve onbir single çıkarmış olan Torrini, şarkılarını yeniden düzenleyen The Colorist ekibiyle birlikte Ankara'da ilk kez sahne alıyor.

Organizasyon: Altus Arts & Culture

DİKKAT : BU HABER 29.11.2016 TARİHLİDİR !

 

Talebiniz Gerçekleştirilirken Lütfen BekleyinizBu işlem talebinize göre biraz vakit alabilir.