Therapy Live Sessions w/ Jan Blomqvist & Wolfson @Oops Live
Instagram

Therapy Live Sessions w/ Jan Blomqvist & Wolfson @Oops Live

DİKKAT : BU HABER 12.11.2016 TARİHLİDİR !
Therapy Live Sessions w/ Jan Blomqvist & Wolfson @Oops Live
DİKKAT : BU HABER 12.11.2016 TARİHLİDİR !

Berlin'in son dönemlerdeki en merak uyandıran canlı solo performansının yetenekli ismi Jan Blomqvist , Therapy with katkılarıyla yeni albüm turu kapsamında Norveç asıllı dj ve prodüktör olan Wolfson ile birlikte unutulmayacak bir performans sergilemek için 16 Aralık Cuma gecesi Oops Live 'a konuk oluyor.

Jan Blomqvist (Armada,Berlin)

Jan Blomqvist'in müzik serüveni oldukça ilginç. Elektronik müzikle tanışmadan önceki 7 seneyi aşkın bir süre zarfında karanlık ve melodik tarzı ile Kuzey Almanya'yı sallayan bir grunge-rock grubunda şarkıcı, bas gitarist ve şarkı sözü yazarı kimliği... Ta ki Berlin'e taşınıp elektronik müziğe olan tutkusunu keşfedene kadar. Bundan sonraki süreç Jan'ın grubu iddialı bi karar vererek bırakması ve elektronik müzik odaklı kariyerine tek başına devam etmesiyle sonuçlanıyor. Şimdiki soundunu ise Radiohead, Muse, Bodi Bill, Stephan Bodzin ve James Holden'ın müziğinin bir karışımı olarak tarif edebiliriz; melankolik, melodik elektro-pop ve minimal teknonun müthiş ahengi.

Wolfson (Wold Records,Nor)

Norveç'te plak yapımcısı bir babanın oğlu olan WOLFSON, müziğin içinde ve kelimenin tam anlamıyla plakların üzerinde büyüdü. Çok fazla müzik dalından ilham aldığı için 13 yaşında bulduğu ilk plak çalarları ve mixeri eline geçirip turntablism'e, hip-hop ve breakbeat'e merak saldı. DJ ekipmanlarını taşıyabildiği her yere götüren WOLFSON katılabildiği her partide çalan, scratch atan, yatma vakti çoktan geçmiş bir çocuk oldu.

Üniversite yıllarında canlı müzik grupları ve electronik müzik sanatçıları ile beraber yaptığı çalışmalar sonucunda prodüksiyona merakı başladı. Bu merakını dj setlerine de taşıyarak vokal ve enstrümanları performansıyla birleştirdi ve aynı yıllarda gece klüplerindeki ilk sürekli işlerine başladı. Biri diğerini takip etti ve WOLFSON kendi geceleri, parti serileri , radyo programı ve plak sirketi Wold Records'a sahip oldu.

DİKKAT : BU HABER 12.11.2016 TARİHLİDİR !

 

Talebiniz Gerçekleştirilirken Lütfen BekleyinizBu işlem talebinize göre biraz vakit alabilir.