Emre Nalbantoğlu / eSkiyEni
Instagram

Emre Nalbantoğlu / eSkiyEni

DİKKAT : BU HABER 15.02.2017 TARİHLİDİR !
Emre Nalbantoğlu / eSkiyEni
DİKKAT : BU HABER 15.02.2017 TARİHLİDİR !

 

23 Şubat Perşembe 21:30 - 00:30 arasında Emre Nalbantoğlu ÜCRETSİZ Konseri Eskiyeni'de.

 

Emre Nalbantoğlu

GRUP HAKKINDA

Emre Nalbantoğlu Müzik grubu 2013 yılında Emre Nalbantoğlu, Berker Saraç, Ahmet Kaya, Oğuzhan Gürs ve Serkan Çetin olmak üzere bir araya geldi; stüdyo provaları ve bestelerinin düzenlemelerini tamamladıktan sonra Ankara Mirage Stüdyoları'nda ilk albümü "Derdi Neydi?"yi kaydetti. 2013, 18. Roxy Müzik Günleri'nde 1.lik ödülüne layık görüldüler. Günümüzde davulda Gürcan Konanç, mızıkada Dinçer Tuğmaner, klavyede Cansu Turgut yer almaktadır. Şarkılarında memleket meselelerinden, hatunlardan, sarhoşlardan ve delilerden bahsederler. Çeşitli şehirlerde konser vermeye, müzik festivali ve üniversite şenliklerinde dertlerini, özlemlerini paylaşmaya, diğer yandan yeni albüm hazırlıklarına devam etmektedirler.

 

Gitar & Vokal: Emre Nalbantoğlu

13 Nisan 1985 tarihinde Ankara'da doğdu. Ankara Atatürk Lisesi'nden mezun olduktan sonra SDÜ İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirdi. Yirmi yılı aşkın süredir blues, caz, bebop, rock, serbest caz vs. üzerine gitar çalışıyor ve uzun zamandır özellikle blues olmak üzere şarkılar söylüyor. Ankara'da yaşıyor. Başta Ankara olmak üzere yaşadığı şehirlerin önemli mekanlarında müzik yaptı ve çok iyi tepkiler aldı. Birkaç yıldır arkadaşlarının Türkçe sözlü Blues diye tarif ettiği kendi şarkılarını yapıyor. 2013 yılında kurduğu müzik grubuyla kendi imkanlarıyla, arkadaşlarının desteğiyle on şarkılık bir albüm kaydettiler. Daha sonra Roxy Müzik Günleri'nde birinci olarak single albüm kaydetme hakkı kazandılar. Çalmaya, çeşitli şehirlerde konserler vermeye devam ediyor..

Gitar: Berker Saraç

Gitarla lisede, kaldığı yatılı okulda, Samsun'da tanıştı. Bir daha da ayrılmadılar. 2006 yılında Sinop'a döndü. 2007 yılında Blacksmiths adlı Sinoplu Rock grubunun kurucu üyelerinden biri oldu. Çeşitli bar programları, festivaller, konserlerle etkinliklerini sürdürdü. Daha sonra Ankara Üniversitesi'ni kazanmasıyla birlikte 2008 yılında Ankara'ya yerleşti. Blues - Rock grubu Midnight Rider ile iki yıl boyunca çeşitli konser ve bar programları yaptı. Ardından 2011 yılında Rock 'n' Roll grubu Red Light ile sahneye çıkmaya başladı; bu arada Standart adlı beste grubuyla birkaç kayıt yaptı. 2012 yılının sonlarında Emre Nalbantoğlu ile tanışmasıyla birlikte beraber çalmaya başladılar. Nisan 2013'te "Derdi Neydi" adında bir albüm yayınladılar. Katıldıkları 18. Roxy Müzik Günleri'nde birincilik ödülünü aldılar. Hâla konser, bar programı ve üretimlere devam ediyor..

Bas Gitar: Ahmet Kaya

2006 yılında bas gitara başladı. Ankara'da blues ve rock gruplarıyla sahne aldı. Güç Başar Gülle ile caz armonisi ve tekniği üzerine çalıştı. Devlet Tiyatroları'nda orkestrada bas gitar çalıyor. 2013 yılından beri Emre Nalbantoğlu ile birlikte sahne alıyor.

Davul: Gürcan Konanç

Müziğe ilkokul sıralarında başladı. Babasının çaldığı Boney M. Plakları sayesinde Batı müziği ve davul ile tanıştı. Otuz yıldan fazladır rock, pop, caz, etnik tarzlarda vurmalı çalgılar çalmakta, profesyonel performans ve stüdyo müzisyenliği yapmaktadır. Müzisyenliğinin yanı sıra eğitimcilik de yaparak öğrencilerini yetiştirmektedir. Müzisyen olarak yer aldığı bazı albümler:

Pilli Bebek - Uyandırmadan
Gökhan Yılmaz(ABD) – Sketches & Scripts
Fethi Okutan – Solo
Turgut Berkes – Kara Kutu
Hakan Küçükçınar – Aşk Merdivenleri, Denize Düşürdüğüm Şarkılar

Emre Nalbantoğlu'na 2015 yılında katıldı ve halen grubun davulcusu olarak devam etmekte....

Mızıka: Dinçer Tuğmaner

Tam bir blues bağımlısı olan Tuğmaner, Digiturk'te grafik editörlüğünün yanı sıra, Sahte Rakı the Blues Band'in can damarlarından biridir. Aynı zamanda Rock Fm 94.5 Radyo'da Akşam Treni programını hazırlayıp sunmaktadır. Emre Nalbantoğlu'yla farklı şehirlerde yolları kesiştikçe nefesini esirgemez, bize yarenlik eder.

Klavye: Cansu Turgut

1990 yılında Ankara'da doğdu, lisede gitara başlayarak müziğe adım attı. Üniversite ile beraber çeşitli gruplarda klavye çalmaya başladı.

Ahiretlik: Serkan Çetin

Sessizliğin sesi ve hiçliğin derdinde, deminde..
Ankaralı. Gazi Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezunu. Ailesinin aşıladığı karasevdayla küçük yaşlardan itibaren müzik dinler, yer yer tınlatır, ıslık çalar, kafa yorar. Grubun mutfağında, şarkı yazımı ve beste düzenlemelerinde köstek olmaktadır.DİKKAT : BU HABER 15.02.2017 TARİHLİDİR !

 

Talebiniz Gerçekleştirilirken Lütfen BekleyinizBu işlem talebinize göre biraz vakit alabilir.