Piano Day: Martin Kohlstedt
Instagram

Piano Day: Martin Kohlstedt

DİKKAT : BU HABER 23.02.2017 TARİHLİDİR !
Piano Day: Martin Kohlstedt
DİKKAT : BU HABER 23.02.2017 TARİHLİDİR !

 

Piano Day, aralarında Nils Frahm'ın da bulunduğu yakın düşüncelere sahip bir grubun yılın 88. (bir piyanonun tuş sayısı) gününde, 2017 yılında da 29 Mart'a tekabül eden piyano enstrümanını kutlamak amacıyla oluşturulmuş özel bir gündür.

Nils Frahm'ın Klavins 450 isimli yeni bir enstrümanı da görücüye çıkaracağı bu özel günde dünyanın birçok farklı yerinde piyanonun kullanıldığı etkinlikler düzenlenecektir. Bu etkinliklerin Ankara ayağını üstlenen peoplexpeople Piyano Günü'nü Alman piyanist Martin Kohlstedt ile Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde özel bir etkinlikle kutlayacak.

29 Mart Çarşamba 20:00 - 23:30 arasında Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde.

Martin Kohlstedt

Ahşap bir gövde, keçe kaplı çekiçler ve paslanmaz teller. Martin'in dünyasında var olan ve bütünüyle hissetmesine neden olan başlıca ögeler. Piyanonun parçalarından bahsediyoruz. Tuşlara her dokunduğunda hislerini tek tek dışa vuran genç bestekar Martin Kohlstedt, çalarken kendini tekrar etmek yerine enstrümanlarla konuşmaya çalışıyor ve kendini başka bir dünyanın içinde buluveriyor. Özellikle onu canlı dinlerken buna tanık olabilirsin, agresif ama bir o kadar savunmasız. Kötü bulabilir ve karakteri ile bu öfkeli anı arasındaki tartışmadan kurtulmak isteyebilirsin fakat kendini şanslı hissetmelisin çünkü Martin'in isteği tam da bu, etrafa saçılan ses buketi ve dinleyicileri.

Şu ana dek Tag (2012) ve Nacht (2014) albümlerini yayımlayan Martin Kohlstedt, solo kariyerinin yanı sıra ayrıca Marbert Rocel ve Karocel isimli gruplara renk katıyor.

DİKKAT : BU HABER 23.02.2017 TARİHLİDİR !

 

Talebiniz Gerçekleştirilirken Lütfen BekleyinizBu işlem talebinize göre biraz vakit alabilir.