Emel Mathlouthi Ankara Konseri
Instagram

Emel Mathlouthi Ankara Konseri

DİKKAT : BU HABER 14.04.2017 TARİHLİDİR !
Emel Mathlouthi Ankara Konseri
DİKKAT : BU HABER 14.04.2017 TARİHLİDİR !

 

Tunus'un en narin seslerinden protest besteci, gitarist ve solist Emel Mathlouthi Altus Kültür-Sanat organizasyonuyla 1 Haziran akşamı 21:30'da MEB Şura Salonu'da sahne alıyor.

Geleneksel melodileri, elektro ve trip hop ile harmanlayan Emel Mathlouthi, yüreği sarsan notalarla örülü şarkılarıyla sahnede olacak. Yeni albümü "Ensen"in Türkiye Prömiyeri için ilk kez Ankara'da.

Özgürlük kavramına müzikal çerçeveden vurgu yapan Tunus asıllı şarkıcı Emel Mathlouthi, dinleyicisiyle korkusuz ve açık konuşan özel yeteneklerden. 2012'de yayınladığı ve Arap Baharı'nın yaşandığı günlerde tüm bölgenin marş olarak benimsediği parçası "Kelmti Horra" (Kelimelerim Özgür) ile ismini duyurdu. Mathlouthi'nin şarkıları Tunus'un sınırlarını aştı. Klasik müzik ve caz dinleyerek büyüyen ama aynı zamanda Pink Floyd, Bob Dylan ve Joan Baez hayranı Mathlouthi'nin ateşli ve coşkulu müziğinin ilhamı da, bu çok kültürlü gelişim süreci oldu. Arapça şarkı sözleri sadece Tunus'a değil, tüm ülkelerdeki insan haklarına ışık tutan, özgürlüğü ve barışı kucaklayan Emel Mathlouthi, Studio Cite des Arts'da kaydettiği albüm "Ensen" ile dünya turuna başladı. Her yıl düzenlenen Fransızların müzik bayramı "Fete de la Musique"de performans sergileyen Emel Mathlouti, acı ve cefayı hayallere dönüştüren şarkı sözleriyle dinleyenlerin umut tohumları serpiyor.

Geleneksel melodileri, elektro ve trip hop ile harmanlayan Emel Mathlouthi, yüreği sarsan notalarla örülü şarkılarıyla, 1 Haziran Perşembe akşamı, dinleyicileriyle buluşuyor.

DİKKAT : BU HABER 14.04.2017 TARİHLİDİR !

 

Talebiniz Gerçekleştirilirken Lütfen BekleyinizBu işlem talebinize göre biraz vakit alabilir.