Ankara Kav Sanat Vakfı - Ankara Gösteri merkezi
Instagram
0

Turan Güneş Bulvarı Konrad Adenauer Cad. No:61 Yıldız / Ankara

312 491 22 32

 

Kültür, sanat ve eğitimin insan yaşamındaki önemine inanan Kılınçarslan Eğitim, Kültür ve Sanat Vakfı (KAV), evrensel bir dil olan sanata katkıda bulunmak; bunu da eğitime destek için bir araç olarak kullanmak üzere 2011 yılında kurulmuştur. KAV, yaşamdan ne kadar pay alacağımızın, gayretimize, kararlılığımıza ve çalışmalarımıza bağlı olduğunu, bu sırada atacağımız adımların bizleri yarınlara taşıyacağını ve bu süreçte en önemli insanî çabanın, eylemlerimizdeki erdemlilik olduğunu savunmaktadır. Kılınçarslan Eğitim, Kültür ve Sanat Vakfı kültür ve sanata yaptığı katkılardan elde edilen gelirlerle öğrenim hayatında başarılı, maddi olanaklardan yoksun öğrencilere burs vererek destek olmaktadır. Vakfımız, toplumsal duyarlılık bilincini gelecek nesillere aktarmak üzere özgün, yenilikçi ve kalıcı değerler oluşturarak insan hayatında fark yaratma misyonunu üstlenmiştir. KAV, siyaset üstü olup bursiyerlerin ulusal değerlerine sahip çıkan, özgüven sahibi, farklı düşünce ve inançlara saygılı, dürüst ve şeffaf, yaratıcı, cinsiyet, din, dil, ırk ayrımı gözetmeyen, özeleştiri yapabilen, sosyal sorumluluk bilincinde olan vatandaşlar olarak yetiştirilmelerine katkıda bulunmayı görev bilmektedir.

Ulu önder Atatürk, 1 Mart 1923'te Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılış konuşmasında, eğitimin uygulamalı olmasını önerir ve "Uygulamaya dayanan ve yaygın bir eğitim için yurdun önemli merkezlerinde çağdaş kitaplıklar, çeşitli bitki ve hayvanları içine alan bahçeler, konservatuvarlar, atölyeler, müzeler ve güzel sanatlar sergileri kurmak gerekmektedir." der.

Bu bilinçle, Kılınçarslan Eğitim, Kültür ve Sanat Vakfı bünyesinde kurulan galerilerde, sanatın evrensel dilinden yararlanmak ve gerçekleştirilen etkinliklerle akıllarda iz bırakmak anlayışıyla hareket edilmektedir. Başlıca amaçları, sanata olan ilgiyi artırmak, genç sanatçılara destek olmak, sanat ve sanatseverlerin buluşmasını sağlamak ve sanatsal kavramların daha çok tartışılmasına zemin hazırlamak olan KAV Sanat Galerisi ve KAV Genç Sanat'ın tüm geliri kamu yararına çalışan Kılınçarslan Eğitim, Kültür ve Sanat Vakfı'na aktarılarak öğrencilere karşılıksız burs olarak bağışlanmaktadır.

Vakıf bünyesindeki KAV Sanat Galerisi ve KAV Genç Sanat, iki ayrı mekânda, sergileme, sempozyum, konferans ve benzeri çalışmalarının yapılmasına yönelik, toplam 350 m2 bir alanda çalışmalarını yürütmektedir. Her biri, yılda en az 9 sergiye ev sahipliği yapan KAV Sanat Galerisi ve KAV Genç Sanat, sanat, sanatçı ve sanatseveri buluşturmanın yanısıra özgün sanat eserlerinin yaratım süreci sonunda, sergilenmesini ve geniş kitlelere ulaşmasını sağlamayı, aynı zamanda sanatçılarının uluslararası platformda bilinirliğini artırmayı amaçlamaktadır.

 

Bu içeriğe yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

 

    Kav Sanat Vakfı mekanı için sitemizde güncel bir etkinlik bulunmamaktadır.
    Eklenmesini istediğiniz bir etkinlik varsa ETKİNLİK BİLDİRİM FORMU ile bize iletebilirsiniz.
    Etkin Ankara sizlerle daha güçlü!

etkinankara.com © 2021

Doğru Nokta

Talebiniz Gerçekleştirilirken Lütfen BekleyinizBu işlem talebinize göre biraz vakit alabilir.