Ankara Danzonn Dans Akademisi - Ankara Dans okulu
Instagram
0

Bestekar Sokak No:45/ 7 Çankaya / Ankara

312 468 68 65

 

Bir adet Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu ve TOBB Üniversitesi MBA masterlı, bir adet Endüstri Mühendisi ve İnsan Kaynakları masterlı, bir adet Hacettepe Üniversitesi İngilizce İşletme (4. lük derecesi ile) mezunu üç dans eğitmeninin öyküsüdür Danzónn Dans Akademisi. Yıllarca çeşitli okullarda, farklı illerde eğitim vermiş, sonrasında Ankara'da ve Türkiye'de dansı daha ileriye taşımak adına atılmış bir adımdır.

Türkiye'nin en eğlenceli, en deneyimli ve en iyi eğitmenlerinden biri olan Bahadır Kaya ile her yıl onlarca yurtdışı ve yurtiçi festivalinde binlerce kişiye eğitim veren Erkin Kula ve Selin Öbekci'nin birlikte kurdukları Danzónn Dans Akademisi 350m2 lik kullanım alanı içinde, 3 dans salonu, bay, bayan soyunma odaları, duşları, kafesi, sinema / toplantı salonu ile Ankara'lı dans severlere hizmet vermektedir.

Açıldığı günden itibaren Ankara'da Dansın ve Eğlencelinin adresi olan Danzónn Dans Akademisi, her gün temizlenen, dans severler için her ayrıntısı düşünülmüş nezih ortamı ve bünyesinde bulundurduğu güçlü eğitmenler sayesinde en iyi dans eğitimi vermeyi amaçlamanın yanı sıra, sıcak, eğlenceli bir sosyal ortam sağlamak amacındadır. Bu nedenle çocuk ve gençlere hitap ettiği kadar üniversite öğrencilerinin ve çalışanların buluşma noktası olmuştur.

Danzón kelime anlamı olarak "büyük dans" anlamına gelmektedir. -on ekleri kelimeyi büyütme amaçlı kullanılır. Küba'nın resmi müzik ve dans türlerinden birisidir. Aynı zamanda Küba'nın ulusal müzik ve dansıdır Danzón, hem bir ritim, hem de bir danstır. Dans olarak, salon dansıdır ve çok şık kıyafetlerle yapılır. Aynı zamanda Meksika'da aktif bir halde sürdürülmekle beraber Porto Riko'da da sevilen bir türdür. Danzón Küba contradanza'dan (ayrıca Habanera olarak da bilinir) türemiştir. Müzikal yapı olarak bugünkü Salsa'ya ilham olan ritmlerin en başında gelir.

Tarih olarak da 1800lerin sonunda popüler olmuş olup bugünün albümlerde hala bu ritmi duyabiliriz.

Danzonn Dans Akademisi eğitmen kadrosu, yurtiçi ve yurtdışında dersler verip gösteriler yapan, branşında gündemi ve yenilikleri takip eden kişilerden oluşmaktadır.

 

Bu içeriğe yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

 

    Danzonn Dans Akademisi mekanı için sitemizde güncel bir etkinlik bulunmamaktadır.
    Eklenmesini istediğiniz bir etkinlik varsa ETKİNLİK BİLDİRİM FORMU ile bize iletebilirsiniz.
    Etkin Ankara sizlerle daha güçlü!

etkinankara.com © 2021

Doğru Nokta

Talebiniz Gerçekleştirilirken Lütfen BekleyinizBu işlem talebinize göre biraz vakit alabilir.