Ankara İpek Üniversitesi - Ankara Üniversite
Instagram
0

Turan Güneş Bulvarı 648. Cadde 06550 Oran, Çankaya / Ankara

312 470 45 00 / 312 470 45 01

 

İpek Üniversitesi, 03. 03. 2011 tarih ve 27863 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan, 17. 02. 2011 tarih ve 6114 sayılı kanunla Altın Koza Üniversitesi adıyla kurulmuş olup; 18. 06. 2013 tarih ve 6492 no'lu kanunla yayımlanan Resmi Gazete'de belirtildiği gibi, ismini 'İpek Üniversitesi' olarak değiştirmiştir.

Ankara'da Koza İpek Eğitim Sağlık Hizmet Yardım Vakfı tarafından 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun vakıf yükseköğretim kurumlarına ilişkin hükümlerine tabi olmak üzere, kamu tüzel kişiliğine hâiz bir kurum olarak kurulan İpek Üniversitesi'nde;

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi
Sanat ve Tasarım Fakültesi
Sinema Sanatları Fakültesi
Siyasal Bilgiler Fakültesi
Konservatuvar
Sosyal Bilimler Enstitüsü yer almaktadır.

MİSYON

İpek Üniversitesi, ülkemizin ilk güzel sanatlar ve sosyal bilimler üniversitesi olma özelliğine sahiptir. Üniversitede, sadece sanat ve sosyal bilimlerle ilgili fakülte ve bölümlerin açılmasıyla, belirli alanlarda uzmanlaşma sağlanacak ve ülkemizde yeterince ilgi gösterilmemiş alanlarda, özel sektörün en önemli yatırımı gerçekleştirilecektir.

Bu açıdan programlarda, sanat ve sosyal bilimler alanlardaki bölümlere öncelik verilmiş, içerikler -sosyal ve sanat alanlarının bağlantı ve bütünlüklerine de dikkat edilerek- disiplinlerarası bir anlayışla düzenlenmiştir.

VİZYON

İpek Üniversitesi, bilimsel, endüstriyel, sanatsal, sosyal ve kültürel üretimi, üniversitenin gerekliliği ile eşdeğer tutan bir anlayışla hareket etmektedir. Bunun için eğitim ve öğretimdeki teorik bilgilerin hayatta karşılıklarının olmasına önem verilmekte ve uygulamalı eğitim süreçleri desteklenmektedir.

Üniversitenin temel amacı, ülkesinin kalkınması, gelişmesi ve uluslararası başarıları için, misyon olarak üstlendiği alanlarda yetenekli insan gücünü oluşturmaktır.

EĞİTİM FELSEFESİ

Üniversitenin eğitim felsefesi, bölünmüş insanı bütünleştirmeyi esas alır. İpek Üniversitesi, sosyoloji ile tarihi, edebiyat ile psikolojiyi, siyaset bilimi ile edebiyatı birbirleriyle iç içe algılamakla birlikte, bu disiplinlerden hangilerinin temel, hangilerinin bu temelin üzerinde yükseleceği duvar ve bu duvarları örtecek çatı olduğunu iyi tespit etmeyi amaçlar.

İpek Üniversitesi, ders programlarını, disiplinlerarası ve disiplinler üstü bir anlayışla düzenlemiş ve bölümlerarası geçişlilik esasına dayalı bir eğitim sistemini benimsemiştir.

 

Bu içeriğe yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

 

    İpek Üniversitesi mekanı için sitemizde güncel bir etkinlik bulunmamaktadır.
    Eklenmesini istediğiniz bir etkinlik varsa ETKİNLİK BİLDİRİM FORMU ile bize iletebilirsiniz.
    Etkin Ankara sizlerle daha güçlü!

etkinankara.com © 2021

Doğru Nokta

Talebiniz Gerçekleştirilirken Lütfen BekleyinizBu işlem talebinize göre biraz vakit alabilir.