Ankara Litai TBB Konuk Evi - Ankara Diğer Düğün Mekanı
Instagram
0

Oğuzlar Mahallesi İlhami Soysal Sokak No:3 Balgat / Ankara

312 287 87 90

http://www.litaihotel.com/

 

 

Litai TBB Konuk Evi, Türkiye Barolar Birliği İktisadi İşletmesi Kuruluşudur.

 

Ankara'nın en merkezi semtlerinden Balgat'ta hizmete giren Litai TBB Konukevi; TBMM'ye, bakanlıklara, resmi kuruluşlara, elçiliklere, iş ve alışveriş merkezlerine yakınlığıyla büyük avantaj oluşturuyor.
Konforlu odaları, eşsiz teras manzarasına sahip kahvaltı salonu, Türk ve dünya mutfağının sağlıklı ve lezzet dolu zengin yemek çeşitlerini sunan A'la Carte restoranı ile değerli konuklarımıza layı...k olanı sunmayı amaçlıyor. Kaliteli hizmet ve kusursuz servis anlayışı eşliğinde lobi barımızda bilardo, dart ve TV izleme gibi seçeneklerle keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.


Günün yorgunluğu ve stresini atmak için; sauna, fitness, Türk hamamı, buhar odası ve masaj gibi hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. İnternet, faks, fotokopi ihtiyaçları için Business Center 24 saat hizmetinizde olacaktır.


İş veya eğlence amaçlı etkinlikleriniz için çok amaçlı toplantı salonları, kapalı otoparkı ve vale servisleriyle ideal bir konaklama yeri olan Litai TBB Konukevi, Ankara şehir merkezi ve AŞTİ'ye beş dakika, Esenboğa Havalimanı'na 45 dakika; Ankara Adliyesi, Yargıtay ve Danıştay'a ise 10 dakika mesafede bulunuyor.

Genel Bilgiler

LİTAİ'NİN MİTOLOJİK ÖYKÜSÜ
İnsanlık, adaletin gerçekleşmesi için savunmanın vazgeçilmez olduğunu en eski çağlarda keşfedip, efsanelerine konu etti. Mitolojide savunma görevini üstlenenler, Zeus'un kızları olan Litai'lerdi. Yargıçlara, "suç işleyenlerin kandırıldıklarını" anlatıyorlar ve Zeus'tan onları bağışlamasını talep ediyorlardı. Bu yüzden, avukatlık mesleğinin ilk temsilcileri olarak kabul edildiler.


Kötü ruhlu, kışkırtıcı, günaha ve suça teşvik edici olduğu için Suç Tanrıçası olan Ate'nin kız kardeşleri olan Litai'ler, hem iyilerin savunucusu, hem de suç ve günah işleyenler adına af dileyiciydiler. Litai'lerin Ate'nin etrafında dönmelerinin nedeni ise onun insanları suça ve günaha teşvik etmesine engel olmaktı. Çirkin görüntülerinin aksine yüce bir ruhla görev yapan Litai'ler, günümüzde Avukatların yaptıkları şeyi yapmışlar, yani insanları suç ve cezanın dehşetinden korumaya, onları savunmaya çalışmışlardı.

 

 

Bu içeriğe yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

 

    Litai TBB Konuk Evi mekanı için sitemizde güncel bir etkinlik bulunmamaktadır.
    Eklenmesini istediğiniz bir etkinlik varsa ETKİNLİK BİLDİRİM FORMU ile bize iletebilirsiniz.
    Etkin Ankara sizlerle daha güçlü!

etkinankara.com © 2020

Doğru Nokta

Talebiniz Gerçekleştirilirken Lütfen BekleyinizBu işlem talebinize göre biraz vakit alabilir.